Graduation 2019

Academic Registrar Graduation Message


Dear Graduands,
It must be a very proud moment for you. Chasing a dream requires your efforts and passion.
Hard work isn't over when you graduate. It's just a break as you enter the new battlefields of life.
On behalf of the All Saints University lango family, I would like to wish you good luck and congratulations upon the success attained!

Warm Regards,
Tom Kabos Ogwang
ACADEMIC REGISTRAR

The Graduans List for All Saints University Lango 2019

FACULTY OF BUSINESS ADMINISTRATION AND MANAGEMENT

SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 APILI Sarah Vicky CICT
2 AUMA Brenda CICT
3 AWIDI Hellen Mary CICT
4 AYER Ruth CICT
5 MALINGA Tika CICT
6 OCANA Geoffrey CICT
7 OCEN Emmy Fred CICT
8 OCEN Tonny CICT
9 OCHIRA Jasper CICT
10 OGWAL Emmanuel CICT
11 OKU Innocent CICT
12 OMARA Isaac CICT
13 OMARA Joshua CICT


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABUR Brenda CBAM
2 ACEN Isabella Vicky CBAM
3 ACENG Isabella CBAM
4 ADONGO Barbra Hope CBAM
5 ADONGO Morreen CBAM
6 ADUPA Anthony CBAM
7 AFOYO Mirriam CBAM
8 AGENORWOT Barbra CBAM
9 AJOK Jacqueline CBAM
10 AJOK Stella CBAM
11 AJWANG Kevin CBAM
12 AJWANG Ursula CBAM
13 AKAO Worship CBAM
14 AKULLU Kevin CBAM
15 AKULLU Sharon CBAM
16 AMOLO Lakeri CBAM
17 APIO Colline CBAM
18 ARAO Joyce CBAM
19 ATAPI Mercy CBAM
20 ATIM Florence CBAM
21 ATIM Patricia Acol CBAM
22 ATITI Monica CBAM
23 ATYANG Fhiona CBAM
24 AUMA Sindrella CBAM
25 AWIO Ambrose CBAM
26 AYO Claire Becky CBAM
27 ECENY Robert CBAM
28 EDONYU Joseph CBAM
29 KAWA John The Baptist CBAM
30 ODUL Hannington CBAM
31 OKELLO Walter CBAM
32 OKWERA Justine CBAM
33 OLUGU Denish CBAM
34 OLWA Gad Engola CBAM
35 OMONGIN Francis CBAM
36 OPIDO Kenneth CBAM
37 OTIM Jonan Eric CBAM
38 RECHO Nyanwut Amol CBAM
39 TINO Robina CBAM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ADYEK Winny CPLM
2 AERO Petua CPLM
3 OKWIR Lino Gabriel CPLM
4 AMONY Harriet CPLM
5 APIO Jennifer CPLM
6 ODUR Alfred CPLM
7 APILI Morine Immaculate CPLM
8 ACIO Immaculate CPLM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACHIRA Rachael DICT
2 AKOT Molly DICT
3 AWOR Agness DICT
4 OCEN Haggai DICT
5 OJOK Solomon DICT
6 OLARA Ronald DICT


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 APIO Gloria Labeja DPLM
2 APOTO Stella DPLM
3 AUMA Nancy DPLM
4 DARMOI Bonny DPLM
5 ELILU Caroline DPLM
6 MIREMBE Doreen DPLM
7 MURANGIRA Esau DPLM
8 NASSIWA Jessica DPLM
9 ODONGO Willy Isaac DPLM
10 OGWAL Oscar DPLM
11 OYURU Dan DPLM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABER Susan Morrene DBAM
2 ACAN Evaline DBAM
3 ACEN Nancy DBAM
4 ACENG Judith DBAM
5 ADONGO Susan DBAM
6 AJOK Betty DBAM
7 AKELLO Lillian DBAM
8 AKELLO Susan DBAM
9 AKULLO Nancy DBAM
10 AKULLU Barbra DBAM
11 ALIRA Philomena Hope DBAM
12 ALOKI Irene DBAM
13 ALUM Holiver DBAM
14 AMUGE Gloria DBAM
15 ATIM Angella DBAM
16 LAKOT Filder DBAM
17 NASAMBU Selly DBAM
18 OCAMA Millicent DBAM
19 OGEMA Lydia DBAM
20 OKAI Dicken DBAM
21 OKWIR Peter DBAM
22 OMONGO Polycarp DBAM
23 OTEMA Adam Eddmond DBAM
24 OTIM Daniel DBAM
25 TOA Robert DBAM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ADONGO Vicky BPLM
2 AKENA Dickens BPLM
3 ANGOM Vicky BPLM
4 AWOR Agness Loda BPLM
5 ETIA James BPLM
6 OGWAL Kenneth BPLM
7 OKECH George BPLM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACHOLA Victoria BBAM
2 ACIRO Joan BBAM
3 ADONG Gloria BBAM
4 ADONG Winny BBAM
5 AKOL Samuel BBAM
6 APOK Lucky Ocaya BBAM
7 EBWAMU Milton BBAM
8 ENYO Isabella Sandra BBAM
9 OGWANG Jimmy Bernard BBAM
10 OKELLO Denish BBAM
11 OKELLO Wilson BBAM
12 OKIDI Godfrey BBAM
13 TINO Sharon BBAM
14 ULEGO Mario BBAM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ODYOMO Solomon BSIT
2 OKELLO Robert Pius BSIT
3 OKWIR Bongoni Ojok BSIT

FACULTY OF SOCIAL SCIENCES

SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACAM Racheal CPAM
2 ACHOLA Betty CPAM
3 AKULLO Fremina CPAM
4 ALABA Rebecca CPAM
5 APIO Annet CPAM
6 AYANG Lameck CPAM
7 EBESU Stephen CPAM
8 EPANYE Geoffrey CPAM
9 EYIT Daniel CPAM
10 NAFUNA Gloria Joanita CPAM
11 OJUNGU Geoffrey CPAM
12 ONGIA Bosco CPAM
13 ONGU Rembo Denis CPAM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACEN Felister CSWSA
2 ACENG Dinah Ruth CSWSA
3 ACHOLA Mercy Tovtia CSWSA
4 ACHOLA Molly CSWSA
5 ACHOLA Susan CSWSA
6 ADYERO Sarah CSWSA
7 AKITE Noel CSWSA
8 ANGOLE Richard Ayena CSWSA
9 ANGWECH Harriet CSWSA
10 ATALA Susan CSWSA
11 AUMA Lydia CSWSA
12 AYUGI Sarah CSWSA
13 EBWOLO Martin Juvenal CSWSA
14 GEWA Esther CSWSA
15 IGIRA Stella CSWSA
16 LANYERO Harriet Moro CSWSA
17 LAWINO Dorine Mulozi CSWSA
18 OBUA Oscar Brown CSWSA
19 OCEN Goddy CSWSA
20 OGWAL Compias CSWSA
21 OMARA Innocent CSWSA


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 AMONE Santos CTH
2 APULE Anthony CTH
3 OGWAL John Alfred CTH
4 OGWANG Geoffrey CTH
5 OGWENG Robert CTH
6 OLAP Jonathan Mayanja CTH


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABOKE Phoebe Ketty CTM
2 AROMA Jimmy CTM
3 EMOL Sam Acato CTM
4 OCAN Geoffrey CTM
5 ODWAKA Phillip CTM
6 ODYEK Sam CTM
7 OGWAL Jimmy CTM
8 OLUMA David CTM
9 OMARA Joel CTM
10 OMARA Samuel CTM
11 ONGOM Peter CTM
12 OPITO Anthony CTM
13 OTEMA Alfred CTM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACIO Eunice DPAM
2 ADUKU Gloria DPAM
3 AGUTI Dorcus Lodhia DPAM
4 AKOKO Kenneth DPAM
5 AKOLI Susan DPAM
6 AKONGO Loise Vicky DPAM
7 ELEM Sonny DPAM
8 OMARA Alfred DPAM
9 OTIM Nelson DPAM
10 OYAKA Charles Obakat DPAM
11 OYWEK Joseph Rodrick DPAM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 OKAKA Jimmy Oculi DTH


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABONGO James DSWSA
2 ACHAM Evelyn DSWSA
3 AKULLO Scovia DSWSA
4 ATIM Jannet DSWSA
5 KICA Edina Nok DSWSA
6 OJOK Agoma DSWSA
7 OJOK Christopher DSWSA
8 OJOK Lawrence Walter DSWSA
9 OKELLO Maxwell DSWSA
10 OKELLO Thomas DSWSA
11 OTWII Calvin DSWSA


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 OKORI Sharon DPPM


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABITO Christine DEP
2 ADYE Betty DEP
3 AKELLO Margret DEP
4 AKOLI Semi Grace DEP
5 AKULLU Caroline DEP
6 AKULLU Rebbeca DEP
7 ANGOM Wendy DEP
8 ANYATI Patrick DEP
9 KOLI Harriet Omoko DEP
10 ONGOM Dennis DEP
11 ORECH Simon DEP


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ABALO Isaac Newton BTH


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 AKAO Judith BSWSA
2 AKUPU Sarah BSWSA
3 ALABA Harriet Bali BSWSA
4 ALOT Nelson BSWSA
5 ANGOM Robinah BSWSA
6 ATIM Elizabeth BSWSA
7 AYOO Santa BSWSA
8 MUSUNGU Fredrick Nanaalo BSWSA
9 OKELLO Ivan Jerome BSWSA
10 OKOL Etwop Leo BSWSA
11 OKOT Ray BSWSA


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ADIYO Modesta BAED
2 AKULLU Beatrice BAED
3 AKULLU Jennifer BAED
4 AMONGI Kevin BAED
5 ETIN Sandra BAED
6 ICANA Joyce Catherine BAED
7 KIA Ketty BAED
8 KISAKYE Florence BAED
9 LAKOT Agnes BAED
10 OGUTI Francis BAED


SN STUDENT NAME PROGRAMME
1 ACENG Sophia Mary BEP
2 ABURA Peter BEP
3 ABALA Simon Peter BEP
4 ALENYA John Charles BEP
5 AWINO Lucy Florence BEP
6 ETUM Julius BEP
7 BANYA Peter BEP
8 OCWEO Patrick BEP
9 OGWAL Alfred BEP
10 ORECH Erine BEP
11 OKAO David BEP
12 OMARA Stanely BEP
13 OJOK Tom Richard BEP
14 ABEJA Jannan BEP
15 OGWAL Richard BEP

ASUL Academic Excellence Statistics.

https://www.flaticon.com/authors/zlatko-najdenovski
0
Programmes Intakes
https://www.flaticon.com/authors/zlatko-najdenovski
0
Accredited Programmes
https://www.flaticon.com/authors/zlatko-najdenovski
0
Current Students
https://www.flaticon.com/authors/zlatko-najdenovski
0
Graduate Students
Academic Registrar Control Tools

Core Values

  1. Professionalism
  2. Transparency
  3. Ethics
  4. Integrity

Mission

To assemble a community of students and academics and inspire them to superlative performance.

Vision

To become a global center of excellence in higher education and research, through innovations and application of findings.